Elektrėnų savivaldybė
891011121314
22232425262728
2930

Semeliškių vaikų darželis ugdomąją veiklą pradėjo 1984 m. gegužės 28 d. Tuo metu darželyje veikė dvi ikimokyklinio amžiaus grupės. 1 – 3 m. lopšelio grupė, 3 – 7 darželio grupė.  Nuo 1991 m. liepos 1 d. darželyje liko 1 mišri grupė, kurioje ugdomi ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai. Kitame pastato gale įsikūrė Semeliškių ambulatorija.

Mišraus amžiaus vaikų grupė – tarsi maža visuomenė, kurioje gali būti įvairaus amžiaus, įvairių gebėjimų asmenybės. Kartu tai – šeima, kurioje visi skatinami padėti vieni kitiems, pratinasi būti tolerantiški, mokosi draugiškumo. Ugdymo požiūriu vaikystė yra gražiausia gyvenimo atkarpa. Todėl pedagogikoje svarbus ne tik ugdymo rezultatas, bet ir vaiko kasdieniniai išgyvenimai. Darželyje stengiamasi sukurti tokią aplinką, kurioje vaikas galėtų būti atviras, jaustųsi saugus, suprastas ir išklausytas, padrąsintas saviraiškai. Individualus suaugusiojo dėmesys kiekvienam vaikui ir pedagoginė orientacija į procesą padrąsina vaiką veiklai, sustiprina jo pasitikėjimą savo jėgomis.

2017 m. birželio 28 d. Elektrėnų savivaldybos tarybos posėdyje Nr. V.TS – 159 darželiui suteiktas „Gandriukas“ vardas. Pilnas pavadinimas Elektrėnų sav. Semeliškių vaikų darželis "Gandriukas".

Nuo 2017 metų rugsėjo 1 d. priešmokyklinio amžiaus vaikai ugdosi Semeliškių gimnazijos priešmokyklinėje grupėje.

Žydų išmintis byloja: " Parodyk vaikui kelią, kuriuo jis turi eiti, tai ir pasenęs nenukryps nuo jo…

Meilė, gerumas, žmoniškumas - tai pagrindiniai visapusiškos asmenybės ugdymo skatintojai, sveikatingumą laiduojantys veiksniai.

Kiekvienas vaikas - tai unikali pasaulio būtybė, kurią reikia pažinti, gerbti, ginti, saugoti, pagaliau suprasti ir mylėti tokį, koks jis yra.

Darželyje ugdymas orentuotas į kiekvieną vaiką. Toks ugdymo individualizavimas leidžia atsižvelgti į kiekvieno vaiko gebėjimus, poreikius, amžių, charakterio ypatybes, temperamentą.

Vaikams darželyje sudarytos palankios sąlygos sveikai ir normaliai vystytis, visapusiškai ugdytis ir tobulėti, laisvės ir orumo dvasia.